CESURSAN FİLTRE markası, 1987 yılından bu yana ticaret hayatının içinde olan ve tank imalatları başta olmak üzere basınçlı ve basınçsız kap imalatları ile birlikte bombe pres işleri yapan Esat Cesurer'in damla sulama sektörüne hizmet verme isteğiyle oluşmuş bir markadır. 2010 yılında damla sulama sektörüne filtre cihazları imal etmek isteyen Esat Cesurer, kardeşleri ile birlikte 2 yıl süren ar-ge çalışması sonucu ilk filtre cihazını imal etmiş ve piyasaya CESURSAN FİLTRE markası ile giriş yapmıştır. 2 yıl boyunca İzmir Bornova’da 4. Sanayi sitesinde imalat faaliyetlerini yürüten Esat Bey 2014 yılından itibaren artan talep dolayısıyla İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi bölgesinde taşınmıştır.

CESURSAN 2014 yılından itibaren Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinde 2500 m2 kapalı,1500 m2 açık alana sahip üretim tesisinde Tarımsal Sulama Filtre Sistemleri ile birlikte, Arıtma sektörüne kum filtreleri, özel projeli tank imalatları ve Basınçlı Basınçsız Kap ürünleri imalatı ile faaliyetine 2019 yılına kadar Esat Cesurer adına şahıs şirketi olarak  devam etmiştir.

CESURTERM ENDÜSTRİ firması, 2019 yılında Esat Cesurer’in şahıs şirketini, güçlü bir kurumsal yapıya dönüştürmek amacı ile  kardeş firma TERMOMAK ENERJİ firma sahibi Murat Ünlü,  oğlu Reşat Cesurer ve yeğenleri Oguz Cesurer, Umut Cesurer ortaklığı ile kurulmuş genç ve dinamik bir şirkettir.


CESURTERM firması, CESURSAN FİLTRE markası ile imal ettiği tarımsal sulama filtre cihazları ile birlikte, özel proses imalatlar, arıtma tankları ve çelik konstrüksiyon işleri ile birlikte hizmet ağını genişleterek, gelişen teknoloji ve gelişen ihtiyaçların hizmette yeterlilik sınırını yükselttiği bilinci ile daha etkin, daha nitelikli bir hizmet anlayışı ile çalışmalarına yön vermektedir. Tüm imalat ve hizmet süreçlerinde kaliteye önem veren firmamız birçok ürün sertifikasına sahip olup Kalite Yönetim Sistemi anlayışı ile yönetilmektedir.

MİSYONUMUZ, Kaliteden ödün vermeden ürettiğimiz her bir ürün ile ülkemize katma değer yaratmaya devam etmek, tarımsal sulama sektörüne en iyi şekilde hizmet etmek, imal ettiğimiz filtreler ile toprağı temiz su ile buluşturmaktır.

VİZYONUMUZ, sektöründe yurt içi ve yurt dışı pazarda üretim ile rekabet gücü yaratan bir firma olmaktır.